KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15018138
nr 1501 8138
Hugo Öfverström
(1900-1973), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad. Olja på duk, 30x35 cm, yttermått inklusive ram: 46x52 cm
Hugo Öfverström, svensk målare född i Kungälv 1900, död 1973.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 7 november 2022
kl 19:46:07
100 kr
200 kr
300 kr
450 kr
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr
700 kr
6
6
Hugo Öfverström
Läs mer om Hugo Öfverström